';
DONKEY DASH

Witamy na Donkey Dash 2018 -Indorowych zawodach w formule Hooligan – co to znaczy???

Wyścigi Hooligan to seria stworzona dla amatorów, zawody odbywają się na torach szutrowych, motocykle, które startują to maszyny na stockowych ramach, flat trackowych oponach, z silnikami 750 lub wyższymi, bez przedniego hamulca i wszelkich innych części które tylko obciążają i przeszkadzają w osiąganiu zawrotnych prędkości przy wchodzeniu w zakręty😉

Hooligan racing powstały pod koniec lat 40tych, oczywiście w U.S.A – kiedy to weterani wrócili z wojny. Nie stać ich było na motocykle wyczynowe, więc sięgnęli po te, które były pod ręką. Zazwyczaj odbywało się to w taki sposób, że zawodnik na tej samej maszynie przyjezdzał na event – ścigał się – i potem wracał do domu, – prosta zasada “run what you brung,”

Co? Gdzie? Kiedy?

Donkey Dash przewidziane jest dla motocykli o mniejszych pojemnościach (choć nie wykluczamy takich, o których wspomniałem wyżej 😊 ) tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę z elementem rywalizacji w cieniu.

Zapraszamy wszystkich chętnych wypróbowania swoich umiejętności na specjalnie przygotowanym krótkim torze o obwodzie zamkniętym (owal) pod zadaszeniem.

Zawody odbędą się w kategorii OPEN – w jednym wyścigu bierze udział 4 zawodników

Jeżeli zajdzie taka potrzeba podzielimy startujących na 2 kategorie : do 500 cc i powyżej (zależeć to będzie od ilości zgłoszeń)

Opłata za udział wynosi 70 pln od zawodnika – jeżeli bierzesz udział TYLKO w wyścigu

Opłata za udział wynosi 30 PLN od zawodnika – jeżeli wykupujesz wejściówkę na targi oraz after party

Formuła zawodów będzie rozesłana do uczestników po zamknięciu listy (zależna od ilości zgłoszeń)

Ostateczny termin zgłoszeń 23.03.2018, zgłoszenia po tym terminie tylko po uprzednim uzgodnieniu tego z organizatorem.

Kilka Zasad

Motocykle:

Każda pojemność dozwolona. Wszelkie części motocykla muszą być właściwie zamontowane ze względów bezpieczeństwa. Żadnych ostrych krawędzi. Uszkodzone lub pęknięte ramy są bezwzględnie zabronione. Tłumiki podkręcone w rozsądnym stopniu ( na hali dźwięk się jednak bardziej niesie 😉 ). Wszelkie modyfikacje silnika są dozwolone. Opony Flat track, Wet/Rain lub innego rodzaju mała kostka – opony szosowe będą się za bardzo ślizgały na nawierzchni, opony enduro zbytnio ją przekopią. Wszelkie modyfikacje silników dozwolone

Zawodnicy:

Wymagana odpowiednia odźeż motocyklowa. Kask otwarty wraz z goglami i maską lub zamknięty z szybą najlepiej jasną. Ochraniacze, Zbroje lub kurtki i spodnie z ochraniaczami. Buty- najlepiej wysokie. Rękawice. Wszelkiego rodzaju urozmaicenia, przebrania mile widziane jednak pamiętajmy o zasadzie bezpieczeństwa swojego oraz współuczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo do nie dopuszczenia do zawodów maszyn lub zawodników nie spełniających kryteriów bezpieczeństwa.

Każdy z zawodników biorących udział w zawodach robi to na własną odpowiedzialność!!!

Organizator zapewnia obsługę medyczną na miejscu.

 Jakakolwiek konsumpcja alkoholu przez zawodników przed i w trakcie trwania zawodów będzie skutkowała natychmiastowym wykluczeniem. Na wieczornym Afterparty będzie okazja i dużo czasu żeby napić się w dobrym towarzystwie.